Dofinansowanie dla kościoła


Dodany: 20:16:15 04.03.2021 307Parafia pw. Św. Trójcy w Rypinie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona zabytków”. Środki w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczone zostaną na kolejny etap prac remontowych dachu kościoła.
Cieszy fakt, że w najcenniejszej dla naszego miasta zabytkowej świątyni, sukcesywnie prowadzone są prace remontowe. Dotyczą one zarówno samego budynku kościoła, jak i zabytków wewnątrz świątyni, a także obiektów należących do parafii - Kaplicy pw. Św. Barbary i Placu Św. Ducha.
Warto dodać, że w trosce o szczególnie cenne zabytki, w tym również sakralne, nasze miasto co roku udziela wsparcia na tego typu zadania. W latach 2014-2020 przekazano dotacje w wysokości około 300 tysięcy złotych, jako wsparcie do pozyskanych przez Parafię pw. Św. Trójcy dofinansowań z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Dotacje przeznaczone zostały m.in. na remont ołtarza, konserwację części elewacji kościoła, remont pokrycia dachowego, jak również na remont Kaplicy pw. Św. Barbary.
 
źródło:UM Rypin

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: