VIDEO Rozstrzygnięcie konkursu


Dodany: 20:49:31 01.04.2021 813Barbara Cieślak po raz drugi z rzędu zwycięża w Konkursie Prozatorskim im. Aleksandra Główczewskiego "Rypin przyszłości"!

26 marca 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie V już edycji Konkursu Prozatorskiego im. Aleksandra Główczewskiego, organizowanego przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rypinie. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Rypin przyszłości”. Konkurs zapoczątkowany został w 2016 r. z inicjatywy Małgorzaty Wysockiej i Jarosława Mellera – przyjaciół Aleksandra Główczewskiego, zmarłego w 2015 r. rypinianina, teoretyka literatury, doktora habilitowanego UMK.

Skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych w Rypinie i powiecie rypińskim. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania składającego się maksymalnie z 500 słów, a które dotyczyć będzie Rypina w przyszłości.

Konkurs odbywał się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Rypin Sławomira Malinowskiego oraz Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu. W skład jury weszli: dr hab. Anna Skubaczewska – Pniewska, prof. UMK, dr hab. Maciej Wróblewski, prof. UMK, starszy bibliotekarz Natalia Baran (MPBP w Rypinie).
W tegorocznej edycji postanowiono nagrodzić dwie osoby, pierwsze miejsce zajęła Barbara Cieślak (opowiadanie „Dies Irae”), drugie miejsce przyznano Klaudii Pucińskiej (opowiadanie „Gwardia N.R. i próba odbicia miasta”). Obie uczennice reprezentowały Zespół Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatkom!

 

źródło:MPBP w Rypinie


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: