VIDEO Budki dla jeżyków


Dodany: 10:34:41 22.06.2021 377Urząd Miasta Rypin  przekazuje budki dla jerzyków. To kontynuacja zapoczątkowanej w ubiegłym roku ekologicznej inicjatywy Urzędu Miasta Rypin, realizowanej we współpracy z Rypińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Akcja polega na wykonaniu i bezpłatnym przekazaniu wspólnotom mieszkaniowym budek lęgowych dla jerzyków. Domki dla ptaków z rąk Burmistrza Miasta Rypin Pawła Grzybowskiego i Pracownika Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Adriana Łupińskiego, odebrał dziś reprezentant Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Koszarowej 3 – Piotr Kupka.

Jerzyki to pożyteczne ptaki, które żywią się owadami chwytanymi w locie, w tym szczególnie uciążliwymi dla nas komarami i meszkami. Jeden jerzyk potrafi ich zjeść kilka tysięcy w ciągu jednego dnia, dlatego sąsiedztwo tych ptaków jest niezwykle cenne. Jerzyk jest ptakiem zasiedlającym głównie miasta, gdzie gniazduje przede wszystkim na murowanych, wyższych budynkach, w miejscu najmniej eksponowanym na promienie słoneczne.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: