VIDEO Uroczysta Sesja


Dodany: 20:16:43 12.07.2021 302W Rypińskim Domu Kultury odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Rypin. Wszystkich przybyłych gości w imieniu Burmistrza Miasta Rypin oraz Radnych Rady Miasta powitał Przewodniczący Rady Sławomir Malinowski. Na uroczystości przybyli m.in. Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Pani Grażyna Ignaczak-Bandych, Wicewojewoda Kujawsko Pomorski Pan Józef Ramlau, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Zbigniew Sosnowski, Dyrektor Programowania Prac Rządu Pani Honorata Krysiewicz, Wicekurator Oświaty Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Maria Mazurkiewicz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy Pan Piotr Leciejewski.
Po uroczystym powitaniu wszystkich gości nastąpiło wręczenie odznaczeń, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi Pan Lech Szalkowski, Brązowym Krzyżem Zasługi Pan Zbigniew Kędzierski i Pan Sławomir Malinowski, Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości Pan Paweł Grzybowski. W dalszej części uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, który podziękował mieszkańcom, Radnym Rady Miasta Rypin, kierownikom, dyrektorom, prezesom oraz pracownikom miejskich jednostek organizacyjnych za dotychczasową współpracę. Wspomniał również o dynamicznym rozwoju miasta, zrealizowanych w minionym roku inwestycjach oraz ambitnych planach na przyszłość.
Podczas tegorocznej sesji swoją premierę miał album pt. „Rypin. Miasto Kulturą Opisane” autorstwa Pani Małgorzaty Gołębiewskiej. Autorka podczas swojego wystąpienia, opowiedziała o niezwykłej pracy nad publikacją. Album opisuje kulturę miasta w szerokiej perspektywie, znaleźć tam możemy informacje dotyczące początku i rozwoju instytucji kultury na terenie naszego miasta oraz notatki o rypińskich artystach.
Za oprawę artystyczną Uroczystej Sesji Rady Miasta Rypin odpowiedzialny był Pan Czarek Kubacki - założyciel Studia Twórczości „Start” oraz nauczyciel muzyki pod, którego czujnym okiem swój warsztat szlifują młodzi artyści z dziecięcego zespołu „Korniki”. Serdecznie podziękowania kierujemy dla Pani Anny Lińskiej, Pana Bartka Rochnowskiego, Pani Izabeli Jezierskiej oraz Pani Marty Frankowskiej za niezapomniane występy muzyczne.
Uroczysta sesja zakończyła się symbolicznym przekazaniem kluczy do bram miasta. Rok 2021 upływa pod znakiem kultury, w związku z tym klucze do bram miasta zostały wręczone Pani Małgorzacie Gołębiewskiej rypińskiej animatorce kultury. Ceremonii przekazania kluczy dokonali Pani Minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski.
Po Uroczystej Sesji Rady Miasta Rypin Radni Rady Miasta wraz z Burmistrzem Miasta Rypin złożyli kwiaty pod pomnikiem Księcia Władysława. Następnie udali się pod pomnik patrona naszego miasta św. Jana Chrzciciela, gdzie ks. kanonik Andrzej Krasiński – Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy odczytał akt zawierzenia mieszkańców miasta św. Janowi Chrzcicielowi. Uroczystości zakończyły się w Parafii pw. Św. Trójcy, w której odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców Rypina.
 
tekst:UM Rypin

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: