Festyn multisportowy i spływ


Dodany: 13:34:41 02.09.2021 213Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej, wspólnie z partnerami Powiatem Golubsko-Dobrzyńskim i Gminą Wąpielsk organizują jedną z największych imprez sportowych w regionie. 10 i 11 września odbędzie się wydarzenie pn. "Kajakowy weekend nad Drwęcą. Festyn multisportowy". Chcemy aby uczestnicy wydarzenia, które organizujemy aktywnie i zdrowo spędzili wolny czas, weekend, poprzez upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej oraz promocję zdrowego i aktywnego stylu życia - mówi Marzena Łukowska, Prezes Stowarzyszenia, organizator.

Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Anna Gembicka, Poseł na Sejm RP.

Podczas dwudniowej imprezy odbędzie się spływ kajakowy dla 320 osób, będą płynąć z  Brodnicy do Golubia-Dobrzynia. Trasa została podzielona na 2 etapy, pierwszy etap wystartuje 10.09.2021 roku o godz. 9.30 z Przystani kajakowej im. Henryka Strzeleckiego w Brodnicy i zakończy się ok. 16.00 w miejscowości Kupno. Następnego dnia, tj. 11.09.2021 roku, również o  godz. 9.30 z Kupna w stronę Golubia-Dobrzynia wypłynie kolejnych 80 kajaków.

Po zakończonym spływie dla wszystkich uczestników i mieszkańców od godz. 15.00 odbędzie się Festyn multisportowy w Radzikach Dużych (10.09.2021) i w Golubiu-Dobrzyniu (11.09.2021). W ramach dwóch Festynów zaplanowano wiele zawodów i animacji sportowych. Nie zabraknie quizów i konkursów sportowych, dmuchańców dla dzieci. Odbędzie się Turniej piłki nożnej, mecz piłki BodyZorb i wiele, wiele innych.

W ramach Festynu, będzie można odwiedzić stoiska informacyjne takich instytucji jak: KOWR, WFOŚiGW, ARiMR, ZUS, KRUS, PSSE. Każda osoba chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19, będzie mogła to zrobić w specjalnym Mobilnym Punkcie Szczepień. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotują tradycyjne dania regionalne, które za symboliczną złotówkę będzie można zasmakować. Będzie okazja odwiedzić stoisko pachnącej ziołami i miodem "Krainy Skrwy - Manufaktury Zdrowia" Pani Agnieszki Pawłowskiej.

Po południu na scenie odbędzie się zummba, zaprezentują się uczniowe Szkoły Tańca ArtDance, odbędą się również koncerty takich zespołów jak: Eratox, M-Power, Do Dna w Radzikach Dużych i następnego dnia w Golubiu-Dobrzyniu wystąpią: Reggaeside, Shantel, M-Power i Do Dna. Na zakończenie wydarzenia zatańczymy zumbe i rozpocznie się zabawa z Dj.

Swojego wsparcia podczas wydarzenia udzielają: Stowarzyszenie Mieszkańców Ziemi Grudziądzkiej "Wiślany Szlak", Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatów rypińskiego i golubsko-dobrzyńskiego, Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, OSiR w Golubiu-Dobrzyniu, Ochotnicze Straże Pożarne oraz instytucje z Rypina i Golubia-Dobrzynia: SP ZOZ, Państwowa Straż Pożarna oraz Komenda Powiatowa Policji.

Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu państwa – Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowe Wakacje +”.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: