Po ludowemu we Włocławku


Dodany: 12:39:52 25.09.2021 199Już 26 września o godz. 18:00 w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku odbędzie się koncert pn. “Kultura ludowa przetrwalnikiem polskości”. Widzowie podczas koncertu będą uczestniczyć w historycznej podróży do czasów walki o niepodległość. Barwne stroje i muzyka pozwolą przenieść się odbiorcom w czasy trudne dla naszego regionu. Do współpracy zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca Wisła, który przygotował spektakl “Polonia Restituta” z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Obserwatorzy, będą mogli przenieść się do czasów 123-letniej niewoli. Muzyka Fryderyka Chopina, poezja Adama Mickiewicza, czy oryginalne teksty Marszałka Józefa Piłsudskiego przybliżą widzom zjawiska, sylwetki i wydarzenia, które zadecydowały o naszym narodowym zwycięstwie – odzyskaniu wolności. – mówi organizator, Daniel Nowak Prezes Stowarzyszenia Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Poseł na Sejm RP Anna Gembicka.

Bardzo mnie cieszy każda inicjatywa dążąca do popularyzacji kultury ludowej. Kultywowanie polskiej tradycji to nasz obowiązek. Warto pielęgnować pamięć o ważnych z punktu widzenia historii Polski wydarzeniach, także tych trudnych, które mogą być dla nas lekcją na przyszłość. “Kultura ludowa przetrwalnikiem polskości” przybliży mieszkańcom naszego regionu w sposób przystępny trudne losy naszego regionu i walkę o przetrwanie polskiej kultury w ramach walki o niepodległość – mówi Anna Gembicka.

Spektakl oparty o scenariusz i reżyserię Piotra Onyszko i Adama Gradowskiego.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

 

 

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: