Remont „Góry Dylewskiej”


Dodany: 14:09:55 08.10.2021 336Trwa remont niebezpiecznego odcinka drogi wojewódzkiej nr 560 Dylewo-Zakrocz, tzw. „Góry Dylewskiej”. Ten fragment drogi był w bardzo złym stanie technicznym, a jej usytuowanie na terenie z licznymi zakrętami i wzniesieniami sprawia, że odcinek ten uważany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych.

Prace obejmują m.in. wykonanie nowych warstw mineralno-asfaltowych. Wbudowana zostanie również dodatkowa siatka wzmacniająca, dzięki temu droga będzie bardziej odporna na powstawanie uszkodzeń i kolein. Zaplanowano również wykonanie utwardzonych poboczy i remont wszystkich istniejących zjazdów. Na koniec trasa zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Dziękujemy za współpracę i działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na ważnych i newralgicznych odcinkach dróg: Marszałkowi Województwa Piotrowi Całbeckiemu, Wicemarszałkowi Zbigniewowi Sosnowskiemu i Radnemu Sejmiku Pawłowi Zgórzyńskiemu.

 

źródło:UM Rypin


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: