Trwa Szlachetna Paczka


Dodany: 09:40:50 24.11.2021 100Trwa 21. edycja Szlachetnej Paczki, otwarta została już baza rodzin. I można w każdej chwili wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce się pomóc.
Celem tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki jest dotarcie do tysięcy rodzin, które potrzebują pomocy. Inicjatywa w tym roku ma szczególne znaczenie między innymi ze względu na pandemię koronawirusa, która z kolei przełożyła się na znaczny wzrost ubóstwa w naszym kraju. "Szlachetna Paczka - z uwagi na pandemię i wzrost ubóstwa w Polsce - jest potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek" - podkreślają inicjatorzy akcji.

Jak wybrać Rodzinę ze Szlachetnej Paczki?

Wybierz województwo, z którego chcesz wspomóc Rodzinę – pamiętaj, że to Ty będziesz musiał dostarczyć paczki do magazynu, które są zlokalizowane w danym województwie. Następnie wybierz rejon, do którego jesteś w stanie dostarczyć paczkę. Zobaczysz listę z Rodzinami, które czekają na swojego Darczyńcę. Jeśli jesteś zdecydowany_a, aby wesprzeć Rodzinę, która np. zmaga się z chorobą lub chcesz pomóc Seniorowi_ce możesz wyszukać właśnie taką Rodzinę. Opcja takiego wyszukiwania pojawia się po lewej stronie ekranu. Zobaczysz Rodziny, które czekają na swojego Darczyńcę, pamiętaj, aby poza historią zwrócić uwagę na główne potrzeby Rodziny. Darczyńca wybierając konkretną Rodzinę deklaruje, że spełni przynajmniej 3 główne potrzeby wskazane przez Rodzinę.

Jak przygotować paczkę?

Popatrz jakie potrzeby ma Rodzina (takie informacje znajdziesz w e-mailu, który otrzymałaś_eś po wybraniu Rodziny). Przygotuj listę zakupów, pamiętając, że pomoc w ramach Szlachetnej Paczki jest długofalowa; dostosuj ilość produktów do liczby członków Rodziny, ale także, jeśli możesz zadbaj o to, aby Rodzina otrzymała zapas poszczególnych produktów np. zamiast jednej torebki cukru kup zgrzewkę. Zastanów się także, czy masz w domu wystarczającą ilość pudełek, aby zapakować produkty, które podarujesz Rodzinie (jeśli nie, to pudełka możesz dopisać do listy zakupów, warto też zapytać w sklepie o niepotrzebne kartony).

Jeśli zakupisz produkty w szklanych opakowaniach, spakuj je tak, aby się nie zbiły. Pamiętaj też, że im więcej mniejszych paczek, tym więcej radości i niespodzianek dla Rodziny, a Wolontariusze i Wolontariuszki nie mają problemu z ciężkimi pakunkami. Warto też opakować paczki w papier dekoracyjny, świąteczny – obdarowani bardzo doceniają taki gest, to dla nich odświętny moment!

Jako dopełnienie całości możesz dodać kartkę świąteczną z życzeniami dla Rodziny.

 

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: