VIDEO Obchody 3 maja


Dodany: 11:41:47 10.05.2022 98 

W dniu 3 maja obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną i spisaną ustawą zasadniczą, która dała Polakom nadzieję na lepszą przyszłość. Rocznica jej uchwalenia to w naszej tradycji dzień radosnego, patriotycznego świętowania i celebrowania polskiej państwowości.

Miejskie obchody z tej okazji rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Trójcy. Następnie po uroczystym nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej uczestnicy obchodów przeszli pod budynek Zgody. Tam przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także jednostek organizacyjnych i oświatowych, złożyli kwiaty pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, gdyż w tym dniu celebrowaliśmy również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wartę honorową wystawili żołnierze 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Rypińskim Domu Kultury, gdzie wszystkich uczestników miejskich obchodów powitał Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Następnie odbył się program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II oraz przedstawicieli dziecięcego zespołu "Korniki".

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w obchodach i wspólne celebrowanie jednego z najważniejszych świąt narodowych.


tekst: UM Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: