"Bitwa Regionów" w Sitnicy


Dodany: 19:31:43 23.05.2022 40311 czerwca br. w Sitnicy odbędzie się największa impreza kulinarna w powiecie!!!

Jednak wcześniej Koła Gospodyń Wiejskich które chcą powalczyć o nagrody muszą się zapisać. Właśnie od dziś rozpoczął się nabór do konkursu kulinarnego – „Bitwy Regionów”. Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.bitwaregionow.pl

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach: powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.

Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Każda edycja „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: