Warsztaty z gęsiną w tle


Dodany: 07:39:42 10.11.2022 760Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej znowu zaskoczyło, tym razem będą integrować się wspólnie z czudzoziemcami z Ukrainy, Kołami Gospodyń Wiejskich i Seniorami. Już 11 listopada w biurze Stowarzyszenia organizowane są warsztaty z gęsiną w tle, warsztaty odbędą się z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Zbliża się jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce, mowa tutaj o 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dzień chcemy świętować wspólnie z naszymi Przyjaciółmi z Ukrainy - mówi Marzena Łukowska, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej. Tego dnia odbędą się zabawy i warsztaty integracyjne, a przy okazji będziemy smakować dania przygotowane z gęsi oraz barszcz ukraiński.

W ramach organizowanych tego dnia warsztatów artystycznych będziemy tworzyć biżuterie ze szklanych kaboszonów i grafik. Podczas warsztatu każdy uczestnik wykona własnoręcznie komplet biżuterii. Drugie warsztaty to efektywne ręczne ozdoby z różnego typu sznureczków, czyli technika zaplatania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka - makrama. Wszytko to organizowane jest w ramach realizowane przez nasze Stowarzyszenie Projektu pn. "Z optymizmem w przyszłość - polsko ukraiński punkt pomocowy" na który otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Rezerwy Funduszu Pracy - Integracja cudzoziemców na rynku pracy w ramach konkursu „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022–2023” - dodaje Prezes Stowarzyszenia.

W ramach zadania otwarty został punkt pomocowy dla cudzoziemców, tutaj wspólnie będzie można pouczyć się języka polskiego i lada moment ruszą zajęcia komputerowe. Uruchomiony został punkt opieki dla dzieci, miejsce dostępne dla dzieci gdy ich rodzice uczestniczą w zajęciach. W punkcie pomocowym, który mieści się przy ul. Mickiewicza 22 osoby uczestniczące w Projekcie mogą uzyskać szeroki wachlarz wsparcia, pomocy, m.in.:

- odnalezienia się w nowym miejscu, poszukania mieszkania, pomocy zgłoszenia dziecka do placówek oświatowych, lekarza itp.;

- organizacji opieki dla dziecka, stworzenia miejsca dla dzieci w różnym wieku i w godzinach popołudniowych;

- wsparcia procesu adaptacji.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: