VIDEO 35-lecie Becanto


Dodany: 15:11:17 15.11.2022 330W listopadzie br. w Rypińskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy jubileusz 35-lecia Chóru Belcanto. Była to uroczystość, która upłynęła pod znakiem wielu wspomnień, wzruszeń, radości i muzycznych uniesień.
W programie jubileuszowego spotkania była m.in. prezentacja filmu utalentowanego, rypińskiego reżysera Wawrzyńca Turowskiego, ukazująca codzienność działalności chóru, repertuar oraz wspomnienia o tych, którzy odeszli.
W dalszej części uroczystości Chór zaprezentował niezwykły koncert 8 pieśni.
Jak na jubileusz przystało nie zabrakło również wielu gratulacji i życzeń od zaproszonych gości. W imieniu mieszkańców życzenia przekazał Paweł Grzybowski Burmistrz Miasta Rypin.
Chór Belcanto powstał w 1987 roku z inicjatywy zasłużonej nauczycielki Śp. Haliny Świdzińskiej. Dyrygentem Chóru jest Stefan Dąbrowski, który opracowuje repertuar, prowadzi próby i komponuje. Obecnie funkcję Prezesa pełni Barbara Górecka, która objęła to stanowisko po Józefie Pełczyńskim. Chór Belcanto występuje na najważniejszych wydarzeniach społeczno-kulturalnych w Rypinie i okolicy.
Z okazji jubileuszy wszystkim Członkom Chóru Belcanto serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, niesłabnącej motywacji do kontynuowania pasji, wielu muzycznych uniesień, sukcesów oraz satysfakcji, jaką daje wspólne śpiewanie.

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: