Warsztaty z gęsiną w tle


Dodany: 11:44:09 17.11.2022 109611 listopada Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowało "warsztaty z gęsiną w tle". Była integracja z obywatelami z Ukrainy, kosztowanie potraw z gęsiny oraz warsztaty rękodzielnicze.

- 11 listopada to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. Ten dzień świętowaliśmy wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. W programie przewidzieliśmy m.in. zabawy i warsztaty artystyczne, które były okazją do odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni. Podczas zajęć każdy uczestnik wykonał własnoręcznie komplet biżuterii. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku z tradycyjnym barszczem ukraińskim na czele – mówi Marzena Łukowska, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej.

Realizacja projektu „Z optymizmem w przyszłość - polsko ukraiński punkt pomocowy" jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Rezerwy Funduszu Pracy - Integracja cudzoziemców na rynku pracy w ramach konkursu „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022–2023”.

 

 

 

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: