VIDEO Disc golf


Dodany: 09:57:50 28.11.2022 10162 listopada b.r odbyło się oficjalne otwarcie stanowisk do gry w disc golfa. To nowa atrakcja, która pojawiła się w zrewitalizowanym parku miejskim przy ul. E. Orzeszkowej.

Gra polega na rzucaniu latającymi dyskami do celów w postaci metalowych koszy, a jej celem jest przejście danego układu dołków, jak najmniejszą łączną liczbą rzutów. Rozgrywka przypomina zwykły golf, tylko zamiast kija i piłeczki mamy dyski, a zamiast dołka w ziemi – metalowy kosz z łańcuchami.

Administratorem pola jest MOSiR Rypin, gdzie bezpłatnie można wypożyczyć dyski do gry. Powstanie pola do gry w disc golfa to element projektu pn.: Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Parku Miejskiego przy ul. E. Orzeszkowej w Rypinie, współfinansowanego z środków PROW na lata 2014-2020 w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ.

Pozyskane środki pozwoliły na przygotowanie pola do disc golfa, montaż tablic informacyjnych oraz 7 stanowisk do gry, jak również zakup dysków do rzutów.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców do spróbowania swoich sił w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej. To zupełnie nowa możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu na łonie natury.


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: