Seniorzy na cyfrowo


Dodany: 08:42:14 23.12.2022 1232Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej kończy realizację projektu pn. "Cyfrowy Senior na Plus". Warsztaty w ramach Projektu odbywały się w listopadzie i w grudniu, skierowane były do Seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia.

 

Z każdym dniem nowoczesne technologie stają się coraz mocniej zakorzenione w naszym życiu. Różne urządzenia i innowacje technologiczne – od komputerów, ebooków, tabletów i smartfonów – zmieniły nie tylko nasze życie, ale także nasze nawyki. Największy problem z nowymi technologiami mają osoby starsze - Seniorzy. Dorastali oni kiedy nie było jeszcze komputerów dlatego wielu z nich nie potrafi pokonać tej bariery wejść w cyberświat. Dlatego właśnie z naszym Projektem skierowaliśmy się w stronę Seniorów - mówi Marzena Łukowska, koordynator Projektu.

 

Projekt sfinansowano w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, Edycja 2022. Program wieloletni na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021–2025. Podobny projekt realizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem, tam Seniorzy poprawiali swoją sprawność fizyczną. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże, zarówno zajęć cyfrowych jak i sprawnościowych. W przyszłym roku jak konkurs w ramach programy "AktywniPlus" zostanie ogłoszony to Stowarzyszenie będzie brało udział i złoży wniosek konkursowy. 

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: