VIDEO Obchody 3-go maja


Dodany: 22:01:02 22.05.2023 4023 maja obchodziliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną i spisaną ustawą zasadniczą. Rocznica jej uchwalenia to w naszej tradycji dzień radosnego, patriotycznego świętowania i celebrowania polskiej państwowości.

Miejskie obchody z tej okazji rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Trójcy. Następnie po uroczystym nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej uczestnicy obchodów przeszli pod budynek Zgody. Tam przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także jednostek organizacyjnych i oświatowych, złożyli kwiaty pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, gdyż w tym dniu celebrowaliśmy również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wartę honorową wystawili żołnierze 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Rypińskim Domu Kultury, gdzie wszystkich uczestników miejskich obchodów powitał Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Następnie odbył się program patriotyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego oraz z Przedszkola Miejskiego nr 2 z grup Bratki, Chabry i Storczyki, którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję patriotyzmu.

 

tekst:UM Rypin


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: