Inauguracja Roku Szkolnego


Dodany: 13:55:55 06.09.2023 2384 wrześna w Rypinie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024, połączona z uroczystym otwarciem nowego budynku szkoły dla Zespołu Szkół nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Rypinie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele rządu, Posłowie, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz samorządowcy. Uroczystość rozpoczęło oficjalne przecięcie wstęgi do nowego obiektu oraz poświęcenie go przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego. Następnie przybyli goście wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli szkoły.
Obiekt powstał przy ul. Mławskiej 54, jako element Powiatowego Centrum Edukacyjno-Społecznego. Do użytku oddano już m.in. Dzienny Dom Pobytu "Senior+ dla ok. 40 mieszkańców i placówkę opiekuńczo-wychowawczą, w której mieszka 14 młodych osób. Dopełnieniem projektu będzie stworzenie poradni psychologiczno-pedagogicznej To największa samodzielna inwestycja powiatu rypińskiego od 1999 roku. Z początkiem września dzieci i młodzież mogą korzystać z dwupiętrowego budynku z halą sportową. Do szkoły będzie można przyjąć aż 220 wychowanków. Obiekt jest przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, a swoje miejsce znajdą także uczniowie szkoły muzycznej.
 
Budowa nowej szkoły kosztowała ponad 14 mln zł, ok. 5,5 mln zł samorząd powiatu na inwestycję pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 


Galeria zdjęć:


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: