Forum KGW w Ostrowitem


Dodany: 18:31:52 07.10.2023 825Przed nami pierwsze Forum KGW Powiatu Rypińskiego! Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej. Nasz powiat Kołami Gospodyń Wiejskich stoi! Obecnie w naszym powiecie działa 59 kół, co daje nam miejsce w czołówce zarejestrowanych Kół w kujawsko-pomorskim.

Doceniamy i wspieramy wszystkie działania, które sprzyjają integracji społeczności lokalnych i budują tożsamość małej ojczyzny. A działania naszych kół takie właśnie są! Dlatego też wspólnie z naszymi Kołami założyliśmy Związek KGW Powiatu Rypińskiego, a dziś organizujemy Forum - mówi Marzena Łukowska.

I Forum KGW odbędzie się w Gminie Brzuze to tutaj działa aż 15 Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze KGW, prowadzonym przez ARiMR. Wydarzenie odbędzie się 8 października w Domu Kultury Osada w Ostrowitem. W programie m.in.:

- możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego przez KGW,
- Krajowy Rejestr KGW- zasady funkcjonowania w praktyce,
- Produkcja i sprzedaż żywności przez Koła Gospodyń Wiejskich w aspekcie wymagań higienicznych,
- Związek  Kół Gospodyń Wiejskich - realizacja działań,
- inicjatywy i działania  realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej,
- Dobrzyńska cyganeria - występ lokalnych artystów gminy Brzuze,
- dyskusja i wymiana doświadczeń, uczestników forum.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Anna Gembicka, Poseł na Sejm RP.

Zadanie sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO na lata 2021–2030 Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz:

Ostatnie newsy:

Nasze kamery