Wyniki wyborów


Dodany: 08:21:36 09.04.2024 373



Znamy już wyniki końcowe wyborów samorządowych w powiecie rypińskim.

Mandaty do Rady Powiatu w Rypinie zdobywają:
okręg miasto Rypin:
1. SOCHACKI Jarosław (KW PiS) - 1219 głosów,
2. KALINOWSKA Monika Ewa (KW PiS) - 478 głosów,
3. GRZYBOWSKI Maciej (KW PiS) - 315 głosów,
4. GÓRECKA Barbara Ewa (KW PiS) - 184 głosów,
5. MOTYLEWSKA Justyna (KKW Trzecia Droga, Polska 2050, PSL) - 314 głosów,
6. SOBIERAJSKI Paweł (KWW Zgoda) - 422 głosów,
okręg Gmina Rypin:
7. SZALKOWSKI Krzysztof (KW PiS) - 480 głosów,
8. ZGLINICKI Rafał (KKW Trzecia Droga, Polska 2050, PSL) - 407 głosów,
9. MAKOWSKI Piotr Mariusz KWW Zgoda) - 255 głosów,
okręg Gmina Brzuze, Wąpielsk:
10. KRAJNIK Leszek (KW PiS) - 493 głosów,
11. TYRAJ Danuta (KKW Trzecia Droga, Polska 2050, PSL) - 209 głosów,
12. PIETRKIEWICZ Grażyna Ewa (KWW Zgoda) - 217 głosów,
13. CZARNECKI Piotr (KWW Nowa) - 454 głosów,
okręg Gmina Rogowo, Skrwilno:
14. KŁOSOWSKI Ziemowit Zawisza (KW PiS) - 432 głosów,
15. NOWAKOWSKA Barbara Krystyna (KW PiS) - 258 głosów,
16. ZGÓRZYŃSKA Marta (KKW Trzecia Droga, Polska 2050, PSL) - 202 głosów,
17. CEGŁOWSKI Krzysztof (KWW Zgoda) - 376 głosów,


W Radzie Powiatu w Rypinie KW PiS zdobywa 8 głosów, KWW Zgoda zdobywa 4 głosy, co im daję na zawiązanie koalicji.

Mandaty do Rady Miasta Rypin zdobywają:

1. Okręg wyborczy nr 1, ulice: Brzozowa, Mleczarska, Kępa, Tadeusza Kościuszki, Piaski, gen. Władysława Sikorskiego, Toruńska.

ŻYWOCKA Ewa (KW PiS) - 153 głosów,

2. Okręg wyborczy nr 2, ulice: Gdańska, Lipnowska, Miła, Nadrzeczna, Osiedle Sportowe, Elizy Orzeszkowej, Podmiejska, Podgórna, Pogodna, Powstania Styczniowego, Rzeźnicza, Sportowa.

KĘDZIERSKI Zbigniew Dariusz (KW PiS) - 143 głosów,

3. Okręg wyborczy nr 3, ulice: Garncarska, Jana Pawła II, Jana Kilińskiego, ks. Czesława Chojeckiego, Józefa Piłsudskiego, pl. Sienkiewicza, Rynek, Spacerowa, Wodna, Wójtostwo, Zduńska, Żytnia.

KONOPKA Stanisław (KW PiS) - 110 głosów,

4. Okręg wyborczy nr 4, ulice: Łączna, Nowy Rynek, PCK, Warszawska od nr 1 do nr 40A, Wesoła, Zacisze.

DWORZYŃSKI Tadeusz Jan (KWW Zgoda) - 224 głosów,

5. Okręg wyborczy nr 5, ulice: Kolorowa, Młyńska, Ogrodowa, Radosna, Spokojna, Warszawska od nr 41 do nr 86, Wspólna.

TYBURSKI Marek Stanisław (KWW Zgoda) - 188 głosów,

6. Okręg wyborczy nr 6, ulice: Cicha, Marii Konopnickiej, Zofii Nałkowskiej, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Prusa, Juliusza Słowackiego, Lisiny, Warszawska od nr 87 do nr 142, Wichrowa, Wilcza Łapa.

PAWŁOWSKI Sławomir (KWW Zgoda) - 236 głosów,

7. Okręg wyborczy nr 7, ulice: ks. Cz. Lissowskiego, Stefana Żeromskiego.

PACER Andrzej (KW PiS) - 123 głosów,

8. Okręg wyborczy nr 8, ulica: Gustawa Sommera.

WARUSZEWSKI Jan (KWW Nasza Przyszłość) - 176 głosów,

9. Okręg wyborczy nr 9, ulice: Kwiatowa, Lipowa, 3 Maja, dr. Wł. Franciszka Dłutka, Wacława Malanowskiego, Słoneczna.

RYNCARZ Irmina (KKW Koalicja Obywatelska) - 149 głosów,

10. Okręg wyborczy nr 10, ulice: Adama Asnyka, Jana Brzechwy, Bukowa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Antoniego Podlesia, Bolesława Leśmiana, 11 Listopada, Adama Mickiewicza, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Juliana Tuwima, Zielona.

PRZYJACIELSKA Katarzyna (KKW Koalicja Obywatelska) - 147 głosów,

11. Okręg wyborczy nr 11, ulice: 1 Maja, Bielawki, Bohaterów Czerwca 1956 r. , Dojazdowa, Dworcowa, Karczówka, Kostrzał, Polna, Mławska od nr 40 do nr 40A i od nr 42 do nr 63, Sadowa, Strażacka, Wiejska, Wiśniowa, Malinowa.

SZCZĘSNY Tomasz Tadeusz (KW PiS) - 195 głosów,

12. Okręg wyborczy nr 12, ulice: Mławska od nr 1 do nr 38D.

SOBIERAJSKI Bartosz (KWW Zgoda) - 247 głosów,

13. Okręg wyborczy nr 13, ulice: dr. Wł. Cholewińskiego, Koszarowa, Willowa.

WYSOCKA Magdalena (KKW KOALICJA OBYWATELSKA) - 152 głosów,

14. Okręg wyborczy nr 14, ulice: Nowe Osiedle, Mławska nr 39 i nr 41.

FEDEROWICZ Alicja (KW PiS) - 181 głosów,

15. Okręg wyborczy nr 15, ulice: Wojska Polskiego, Nowa.

NOWATKOWSKI Jarosław (KW PiS) - 171 głosów,


W Radzie Miasta Rypin KW PiS zdobywa 7 głosów,  KWW Zgoda zdobywa 4 głosy, co im daję na zawiązanie koalicji.

GRZYBOWSKI Paweł zdobył 4010 głosów, ZDUNOWSKI Janusz 1249 głosów i WARUSZEWSKI Jan 605 głosów. Obecny burmistrz wygrywa w I turze wyborów zdobywjąc 68,38 % głosów.

Gratulujmy wszystkim kandydatom.


Komentarze

Rypinianka:

2024-04-11 23:06:50

GRATULACJE DLA PANA BURMISTRZA. BRAWO BRAWO!!!


Dodaj komentarz:

Ostatnie newsy:

Nasze kamery