Na mistrzostwach zagrają o medal

Dodany: 08:20:06 05.12.2014 1943

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu pokonała wczoraj drużynę USA 3:1 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata osób po amputacjach, które odbywają się w meksykańskim mieście Culiacan.

Bramki dla biało-czerwonych strzelił Bartosz Łastowski (5 minucie), Mateusz Kabała (31 minucie) i w 43. minucie Kamil Rosiek. W zwycięstkim meczu wystąpili: w bramce Jakub Jasiulewicz (GKS Góra/Nasielsk, 24 lata) oraz kapitan Przemysław Świercz (Warszawa, 34), Tomasz Miś (Amp Futbol Kraków/Bieruń, 36), Marcin Guszkiewicz (Amp Futbol Kraków/Szczawnica, 28), Mateusz Sadłowski (GKS Góra/Rypin, 18) i jego klubowy kolega Rafał Bieńkowski (Zdziar Wielki, 31).

W ćwierćfinałach biało-czerwoni zagrają dziś o godzinie 12:00 (20.00 czasu polskiego) ze zwycięzcą meczu Argentyna-Meksyk.