Dodany: 10:42:40 11.04.2014 2657
Radio ma duże znaczenie jako środek komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa.
Oficjalną datą powstania polskiej radiofonii jest 18 kwietnia 1926 roku. Ważnym posunięciem do jej rozwoju było uchwalenie w dniu 11 kwietnia 1923 roku, przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich (SRP), dokumentu „Opinia zarządu SRP w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej”. W czerwcu tego samego roku wpłynął do Sejmu RP projekt ustawy opracowany przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, a 3 czerwca 1924 ustawa została podpisana.
Dzisiejsze święto zbiegło się z zakończoną w Poznaniu dwudniową konferencją na temat przyszłości mediów. Wniosek z niej płynie wyraźny - przyszłość radiofonii w Polsce i na świecie to radio cyfrowe.
Radio cyfrowe jest technologią pozwalającą przenosić dźwięk sygnałem cyfrowym za pomocą modulacji. Tego typu radia odbierać można m.in. poprzez: DAB (Digital Audio Broadcasting), Internet oraz naziemne, kablowe i satelitarne transmisje telewizyjne DVB. W Polsce od 1 października 2013 r. działa już oficjalnie pierwszy naziemny multipleks radiowy, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie Polskiego Radia, programy nadawane są w standardzie DAB+, można je odbierać na terenie Warszawy i Katowic.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu