Dodany: 16:38:40 31.01.2014 5078
W dniu dzisiejszym w rypińskich szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek przed zimowymi wakacjami. Niektórzy już wyjechali w góry, ale zdecydowana większość uczniów najbliższe dwa tygodnie spędzi w domach, ale to oczywiście nie oznacza, że ferie spędzone w domu to czas stracony.
W Rypinie ośrodki związane z młodzieżą organizują w tym czasie różnego rodzaju atrakcje pozwalające ich podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych.
Dom Kultury w Rypinie, jak co roku organizuje „Białe Wakacje”, będą to zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych. W programie tegorocznych spotkań nie zabraknie gier i zabaw integracyjnych, zajęć muzycznych, teatralnych i plastycznych oraz darmowych seansów filmowych. Rypiński Dom Kultury planuje również zorganizować lokalne wycieczki edukacyjne i bal przebierańców.
Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna również przygotowała wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przez okres ferii przy ul. Młyńskiej będą organizowane zabawy, gry oraz liczne konkursy dla najmłodszych czytelników. Ponadto, po raz pierwszy w Rypinie zorganizowane zostaną Warsztaty Animacji Filmowej prowadzone przez Magdalenę Bryll oraz Sylwię Nowak. Zajęcia prowadzone będą od 5 do 7 lutego w godz. 10.00-13.00, w centrali Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 dla młodzieży z Liceum Plastycznego oraz w Oddziale dziecięcym przy ul. Młyńskiej 12 dla dzieci ze szkół podstawowych.
Oczywiście dla amatorów aktywnego wypoczynku nie zabraknie atrakcji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w czasie ferii zimowych dla osób uczących się udostępnia siłownię za darmo w godzinach od 10 do 13, a także lodowisko na boisku. Z drugiej ślizgawki można korzystać przy rypińskim Ekonomiku.
Natomiast Rypińskie Centrum Sportu wprowadziło na okres ferii zniżki. Za godzinny bilet ulgowy uczniowie zapłacą – 5 zł, a za bilet bez limitu – 10 zł.
Rypińskie muzeum zaprasza dzieci i ich opiekunów do zwiedzania wystaw muzealnych w ferie. Będzie wystawione 30 różnych przedmiotów, skarbów. Będą to eksponaty przeważnie z zakresu etnografii, które trzeba będzie zidentyfikować. Nagrody dla najlepszych znawców historii i obyczajowości Ziemi Dobrzyńskiej wręczone zostaną po feriach.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu