Wszystkie szpitale w regionie dawnego województwa włocławskiego znalazły się w sieci szpitali, którą wczoraj opublikował kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że usługi naszego szpitala będą finansowane ryczałtem, a nie w drodze postępowania konkursowego. W ramach ryczałtu, który otrzyma każdy szpital, możliwe będzie udzielanie świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego czy rehabilitacyjnego.
To ma być rewolucja w finansowaniu służby zdrowia.
Na liście szpitali zakwalifikowanych do sieci, w założeniu znaleźć się miały te placówki, które od przynajmniej dwóch lat mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i działa w nich izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy pełniące ostre dyżury.
ącznie 30 placówek znalazło się na ministerialnej liście sieci szpitali w całym województwie kujawsko-pomorskim. Szpitale podzielone są na kategorie. W pierwszej znalazło się 16 szpitali powiatowych.
Do drugiej kategorii zaliczono 3 szpitale - Szpital Miejski w Bydgoszczy, Szpital Miejski w Toruniu i szpital w Inowrocławiu.
Do trzeciej kategorii zaliczono Szpital Zakaźny w Bydgoszczy, Rydygiera w Toruniu, Biegańskiego w Grudziądzu i ks. Popiełuszki we Włocławku.
Osobną kategorię stanowią szpitale onkologiczne, pulmunologiczne i pediatryczne. W tej kategorii znalazły się trzy placówki z Bydgoszczy.
Do szpitali ogólnopolskich zaliczono cztery szpitale w Bydgoszczy: Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela, Szpital MSW i 10. Szpital Wojskowy z Polikliniką.
Sieć szpitali ma w obowiązywać od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 roku.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu