Głosowanie na projekty


Dodany: 09:46:35 11.09.2017 461 

Od 9 września można głosować na jeden projekt z Budżetu Obywatelskiego, a zakończy 17 września. Uprawnione do głosowania są osoby posiadające centrum życiowe na terenie miasta, z którym łączą je zatrudnienie, pobieranie nauki lub prowadzenie działalności i które w dniu rozpoczynającym zgłaszanie wniosków ukończyły 16 rok życia. 
Głos na wybrany projekt można oddać osobiście lub przez internet. Poniżej przedstawimy opis projektów:
 
1. „Prehistoria park” - Ziemia Dobrzyńska z Rypinem leży w strefie dawnych zlodowaceń. Wciąż namacalnym tego dowodem są jeziora polodowcowe, drumliny w okolicy Zbójna, głazy narzutowe rozsiane po polach, a także skamieliny i szczątki kostne kopalnych zwierząt, w tym mamutów, nosorożców włochatych, turów i wielu innych. Prehistoria park to przede wszystkim całoroczna ścieżka edukacyjna, na której znajdą się rekonstrukcje kilkunastu naturalnej wielkości ssaków kopalnych – mamuta, nosorożca włochatego, leniwca, tura, tygrysa szablozębnego. Tropem tych zwierząt będzie można przejść przez setki tysięcy lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Sceneria parku ze starymi drzewami, naturalnych wielkości imitacjami skał oraz roślinnością pozwoli poczuć klimat sprzed tysięcy lat. Wielka popularność kreskówek osadzonych w realiach epoki lodowcowej zapewni promocję miejsca. Dodatkowym walorem będą elementy infrastruktury – szałasy wykonane z replik ciosów mamutów, huśtawki na ciosach mamuta, 3 piaskownice/stanowiska archeologiczne, obudowane drewnem, każde stanowisko z około 100 elementami, zjeżdżalnia po plecach siedzącego tura, huśtawki na kościach mamuta – 3 komplety, opisy na planszach.
Prehistoria Park zlokalizowany zostałby na terenie MOSiR. Realizacja projektu przyczyni się przede wszystkim do wzrostu świadomości dziedzictwa historyczno-kulturowego mieszkańców obszaru, wzrostu rozpoznawalności regionu wśród potencjalnych turystów, wzrostu liczby turystów odwiedzających miasto i korzystających z oferty edukacyjno-turystycznej miasta, a także szeroko pojętej bazy turystycznej miasta. Koszt projektu to 248 745 zł.
 
2. Siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkół Nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego - Projekt zakłada zagospodarowanie wolnej przestrzeni obok boiska LO w Rypinie. Będzie to zewnętrzna siłownia dla osób, którzy lubią aktywnie spędzać czas. 
 
3. "Taniec, muzyka, pasja”   Dzięcięco - Młodzieżowa Grupa Estradowa i Sorry Boys promują Rypin" –projekt polega na zrealizowaniu trzech teledysków taneczno -muzycznych z Dziecięco-Młodzieżową Grupą Estradową, zespołem Sorry Boys i grupą Uwolnij Muzykę. Na nagranie złożą się utwory zarejestrowane na żywo, w przestrzeni miejskiej Rypina.
 
4. Nowoczesny Plac Zabaw – projekt zakłada stworzenie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci przy ulicy 3 Maja.
 
5. RoboRypin to nasza przyszłość – to bezpłatne warsztaty robotyczne: budowanie i programowanie robotów od 8 r.ż. z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3. Ciekawe i bezpieczne sposoby korzystania z nowych technologii oraz rozwijanie zainteresowań i pasji.
 
6. Miasteczko ruchu drogowego - to plac manewrowy do nauki wychowania komunikacyjnego, który stworzy uczniom możliwość bezpiecznej nauki poruszania się po drogach. Poprzez praktyczną naukę przygotuje uczniów do uzyskania karty rowerowej, nauczy przepisów ruchu drogowego, pobudzi motywację do ich stosowania.
 
 

Komentarze

-Gość-:

2017-09-11 13:17:50

Kiedy pomnik ?


Dodaj komentarz: