Stacja zabaw dla Rypina?


Dodany: 07:23:05 31.01.2018 1871



Każdy wie jak ważne w naszym życiu i życiu naszych dzieci jest czyste powietrze. Bardzo ważna jest tutaj edukacja i świadomość społeczna, która może wpłynąć na poprawę jakości naszego życia. Ta idea przyświeca Edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG, w ramach której w pięciu miejscach w Polsce zostaną wybudowane Naukowe Stacje Zabaw. Dziś kończy się I etap, w którym Rypin może zdobyć taką stację. 
 
Głosowanie podzielone jest na etapy. Lokalizacja, która na koniec poszczególnego etapu będzie prowadzić w rankingu zdobędzie Naukową Stację Zabaw PGNiG.
a) Etap I głosowanie od 24.01.2018 r. do 31.01.2018 r.
b) Etap II głosowanie od 01.02.2018 r. do 08.02.2018 r.
c) Etap III głosowanie od 09.02.2018 r. do 15.02.2018 r.
d) Etap IV głosowanie od 16.02.2018 r. do 22.02.2018 r.
e) Etap V głosowanie od 23.02.2018 r. do 28.02.2018 r.
 
Przypominijmy nasze miasto zgłosiło swój udział w programie edukacyjnym pn. „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”. Główną nagrodą w konkursie jest wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw w lokalizacjach zgłoszonych przez gminy, które zdobędą największą liczbę głosów, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Naukowa Stacja Zabaw to rodzaj parku eksperymentów i doświadczeń, gdzie całe rodziny będą mogły poznawać prawa nauki i bawić się nimi. Wartość stacji to kwota ok. 100 000,00 zł.
 
Na Rypin można głosować na stronie www.powietrzebezsmieci.pl. Dodatkowo należy odpowiedzieć na proste pytanie dotyczące smogu. Na naszym profilu codziennie będą pojawiać się podpowiedzi dotyczące tego problemu, ale wierzymy, że i bez nich Rypinianie pokażą swoją siłę! Pierwszy etap głosowania trwa do końca stycznia.
Ambasadorem kampanii edukacyjnej mającej na celu edukację dotyczącą zanieczyszczeń powietrza jest Radek Brzózka, znany prezenter telewizyjny. – O tym, że mamy dzisiaj duży problem z jakością powietrza w Polsce, wiedzą już chyba wszyscy. Pytanie, czy zastanawialiśmy się nad tym, co sami możemy zrobić, żeby nie oddychać „śmieciami”? Najwyższy czas, by zacząć edukować o zanieczyszczeniach powietrza dzieci i młodzież w Polsce. To one za jakiś czas będą miały realny wpływ na to, czym oddychamy – mówi Brzózka.
 
Fundacja PGNiG poprzez swoją akcję chce zwrócić uwagę na to, jak społeczeństwo dba o stan powietrza. Zbigniew Kajdanowski, prezes Fundacji PGNiG podkreśla, że w walce o wysoką jakość powietrza nie powinno się karać, ale przede wszystkim edukować. – Niedawno przeprowadziliśmy ogólnopolskie badanie, w którym jedno z pytań dotyczyło sposobów na ochronę mieszkańców miast i wsi przed zanieczyszczeniami powietrza. Zdecydowana większość – aż 77 procent respondentów, stwierdziło, że należy karać wysokimi mandatami za palenie śmieci w piecach domowych. Natomiast nasza odpowiedź na dziś, to przede wszystkim edukacja. Celem naszego programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” jest uświadomienie Polakom przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska niskiej emisji, czyli najczęstszej przyczyny smogu – wyjaśnia Kajdanowski.
 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz: