W rypińskim Kinie Bałtyk odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Wróblewskim. Organizatorami wydarzenia byli Rypiński Dom Kultury i Dobrzyński Uniwersytet Ludowy. Patronat objął Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Spotkanie było okazją do promocji książki "Niezniszczalny" autorstwa Jarosława Wróblewskiego, która traktuje o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim człowieku, który przerastał swoją epokę i potrafił dokonywać rzeczy niemożliwych. Ochotnik do Auschwitz, to dzięki jego Raportom świat mógł dowiedzieć się prawdy o hitlerowskich obozach zagłady. Po ucieczce z Oświęcimia, powrócił do walki konspiracyjnej, walczył w Powstaniu Warszawskim.
Każdy z przybyłych gości otrzymał publikację wydaną przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Zgromadzeni z zainteresowaniem słuchali o walce o Polskę toczoną przez wspaniałych żołnierzy i innych bohaterów.
Jarosław Wróblewski – ur. 1971, w młodości działacz antykomunistycznego Ruchu Młodzieży Niezależnej w Zielonej Górze i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Absolwent edukacji medialnej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dziennikarz z pasją historyczną. Autor książek: „Rotmistrz. Ilustrowana biografia Witolda Pileckiego", „Zośkowiec”, „Gryf” i „Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna”. Należy do Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”. Obecnie pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, gdzie jest redaktorem naczelnym biuletynu „Rakowiecka 37”. Mieszka w Warszawie.
Wróblewski został wyróżniony przez Wydawnictwo Fronda. To laureat nagrody literackiej miasta stołecznego Warszawy za wkład twórczy w przedstawienie sylwetek żołnierzy biorących udział w II wojnie światowej, a także członków oddziału, prześladowanych po zakończeniu okupacji na terytorium III RP. Dokonania literackie Wróblewskiego spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, a także znawców historii, specjalizujących się w wydarzeniach z okresu 1935-1945 i losów Polski powojennej, w tym także Żołnierzy Wyklętych.
Książka pt. „Zośkowiec” autorstwa Jarosława Wróblewskiego została nagrodzona w konkursie "Historyczna książka roku 2014".
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu